Dell UltraSharp U2518D

Poměr stran
16:9

• , zakoupeno v CZC.cz

• tenký rámeček
    • možno připojit další monitor (Daisy chain)
  • , zakoupeno v Pekro

• Pozorovací úhel.
    • Barvy v pohodě.
    • Krásně ostrý.
    • 2K rozlišení.
    • Výstup.Jack pro externí zvuk. Zabudované repro by bylo zbytečné.
    • Nevím o žádné.

Tento monitor jsem si, po delším výběru z mnoha monitorů a značek, vybral na pokročilou úpravu fotografií a videa.
    Má dobré parametry pro toto využití včetně sRGB 99%. Používám tento nový monitor krátce, ale zatím jsem velmi spokojen. Zatím mohu prohlásit že to byla dobrá koupě. 2K rozlišení je skvělé, 25" je pro mne ideální rozměr. Hezký design, krásný tenký rámeček. Decentní bílá dioda
    Monitor byl velmi dobře zabalený. Po vyjmutí pěkně provedené základní desky mne překvapilo solidní kovové uchycení pro pivot. Rovněž připojení monitoru k pivotu je pěkně provedené. Překvapilo mne dobře vyvážené nastavení posunu monitoru. Jde lehce jak dolů tak i nahoru. Základní deska je plochá přiměřeně těžká a stabilní. Sestavení lze udělat intuitivně. Podrobný návod v češtině lze stáhnout na netu např. u Alzy. Jednoduchý návod přiložen. S tlačítky vespod monitoru nemám problém, rovněž tak s připojením kabelů. Navíc jsou na levé straně rámečku dva dobře přístupné USB konektory.
    Zkrátka- s monitorem jsem spokojen a zatím jsem nenašel nic, co by mě iritovalo.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Kvalita za rozumnou cenu.
    Vynikající barevné podání.

28 W
LED podsvětlení
Poměr stran
16:9

Prvý 25 "monitor na svete s technológiami InfinityEdge a Dell HDR. Ohromujúca farby a úžasne čistý obraz na displeji s rozlíšením QHD. Displej Veľkosť viditeľnej uhlopriečky: 63,44 cm (25 palcov) Typ a povrch panelu: IPS (In-Plane Switching), antireflexná úprava predné polarizačné vrstvy s filmom obaleným povrchom (3H) Max. prednastavené rozlíšenie: 2 560 × 1 440 pri 60 Hz (16: 9) Kontrastný pomer: 1 000: 1 (obvykle) Jas: 350 cd / m2 (zvyčajne) Čas odozvy: 5 ms (sivá-sivá) Maximálna pozorovací uhol: 178 ° vertikálne / 178 ° horizontálne Podpora farieb: 16,7 milióna farieb [Farebná škála (obvykle): 99% pokrytie priestoru sRGB, 99% pokrytie REC709, 79,3% pokrytie priestoru DCI P3] Rozstup pixelov: 0,216 mm × 0,216 mm Podsvietenie monitora: LED Pixely na palec (PPI): 117,5 Rozhranie pre montáž plochého monitora: VESA (100 mm) Možnosti nastavenia Výškovo nastaviteľný (130 mm) Naklápanie (-5 ° až 21 °) Zvislé otočenie (-45 ° až 45 °) Zvislé natočenia (90 °, v smere alebo proti smeru hodinových ručičiek) Konektivita Vybavenie: 1x port DP (verzia 1.2) Vybavenie: 1x port mDP (verzia 1.2) Vybavenie: 1x port DP (verzia 1,2), výstup s technológiou MST Vybavenie: 1x port HDMI (verzia 2.0) Vybavenie: 1x port USB 3.0 - pre pripojenie k počítaču Vybavenie: 4x porty USB 3.0, vrátane 2 portov USB 3.0 BC1.2 s nabíjacím prúdom 2 A (max.) Vstavaná zariadení Rozbočovač USB 3.0 Super-Speed ??(4 porty USB 3.0 pre pripojenie periférnych zariadení, vrátane 2 portov USB 3.0 BC1.2 s nabíjacím prúdom max. 2 A) Rozmery Rozmery vrátane stojanu (v × š × h): 397,2 mm ~ 527,2 mm × 567,6 mm × 200,1 mm Rozmery bez stojanu (v × š × h): 331,5 mm × 567,6 mm × 49,2 mm Prednastavené obrazová plocha: 552,96 mm × 311,04 mm Hmotnosť (Iba panel - pre uchytenie VESA): 3,44 kg Obsah balenia Monitor so stojanom 1 × napájací kábel 1 × kábel mDP-DP 1 × kábel USB 3.0 pre pripojenie k počítaču Médium s ovládačmi a dokumentáciou Sprievodca rýchlym nastavením Bezpečnostný informácie a predpisy a informácie o vplyve na prostredie Správa o kalibrácii vo výrobe Záruka Typ : 3-ročná výmenná servisná služba Advanced Exchange Service

Dokumenty

• , zakoupeno v CZC.cz

• tenký rámeček
    • možno připojit další monitor (Daisy chain)

• Kabel pro mini displayport byl v baleni, takze jsem mohl monitor hned pouzit (a taky usetrite penize za nakup).
    • Perfektni obraz (nemyslim jenom v porvonani s tim hroznim diplejem stareho MacBooku Air).
    • Kvalitne zpracovany, vsechno do sebe krasne zapada, nic nevrze.
    • Polohovatelny, jak nahoru / dolu, tak na vysku (na vysku ho ale nepouzivam).
    • Oproti puvodnimu rozliseni na MacBooku Air (1440x900) mam vetsi plochu pro praci, coz je super.
    • USB 3.0 hub je super. Z jednoho USB z MacBooku mam HUB pro 4ry USB. Kdyz zapojim klavesnici a mys, muze to cele zapnute lezet na stole a propojit jednim kabelem.
    • Pravdepodobne 3 leta zaruka, ale hlavne s opravou do jednoho pracovniho dne, coz je super, kdyz monitor nutne potrebujete.
    • Strasne spatne odruseni okoli, obcas problikne kvuli mobilu, nebo MacBooku, kdyz jsou moc blizko, coz je dost neprijemne. Davam je pak o par cm dal a pak uz je to OK. Nevim jak to ma s odrusenim techto vlivu konkurence, ale za me je to jedna z nejhorsich vad tohodle monitoru. Mam zkusenosti i se starsim Dell monitorem (Dell UltraSharp U2412M) a je to uplne stejne, takze tenhle problem proste porad nevychytali.
    • Ostatni minusy jsou spis subjektvini, nebo jen velmi male:
    • Prizpusobeni MacOS je trochu krkolomne a chvilku jsem si musel na vsechno malinko mensi zvykat (nicmene tedka uz je to celkem OK).

Poridil jsem si ho ke staršímu MacBooku Air, který má ještě mini displayport, takze kabel v baleni se hodil.
    Na dnesni dobu uz je kapanko maly (25") ale na vetsi musite mit misto. Pokud mate misto, zkuste rovnou 28".
    Za ty penize se da sehnat i mnohem vetsi monitor. Nicmene je kvalitni, takze zalezi co na nem delate. Pokud ozelite super barvy, sluzby (oprava do druheho dne), nebo USB 3.0 HUB, tak poridite i levneji, mnohem vetsi kus i se 4K rozlisenim.

• , zakoupeno v Pekro

• Pozorovací úhel.
    • Barvy v pohodě.
    • Krásně ostrý.
    • 2K rozlišení.
    • Výstup.Jack pro externí zvuk. Zabudované repro by bylo zbytečné.
    • Nevím o žádné.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Kvalita za rozumnou cenu.
    Vynikající barevné podání.
    Doporučuji všem.

• Hezké a věrné barvy
    • Jas 350 cd/m2
    • 8 bitové barvy bez FRC
    • QHD rozlišení
    • Servis Dellu
    • USB (3.0) Hub
    • Dobrý input Lag, GtG, malý blur (použitelné i ve hrách)
    • Pěkný vzhled (trochu imitující hliníkový povrch)
    • Poměrně malé rámečky
    • V pohodě použitelné i po přepnutí na FullHD (ve hrách i wordu atp. bez výraznější ztráty kvality obrazu)
    • Výraznější IPS glow (levý dolní roh)
    • Nepoužitelné fejkové HDR
    • 60 Hz bez gsyncu i freesyncu

Delší dobu jsem vybíral novy monitor. Ze začátku jsem chtěl spíše 144 Hz panel (a to byť de facto nehraji ani FPS ani simulátory). Nicméně monitor nemám jen na hry a VA panely Samsungu mají řadu problémů. Nakonec jsem tak zvolil QHD panel a nižší Hz jsem si vynahradil vyšším rozlišením. Výhodou je, že QHD podporuje i řada poměrně starých her, které tak na tomto monitoru vypadají i dnes snesitelně (např. první Mass Effect).

IPS je asi nejlepší volbou pro všestranné použití. Nevýhodou jsou problémy s IPS glow a backlight bleed. Můj monitor má obé, byť jen IPS glow je častěji viditelné (např. na načítací obrazovce SWTOR). Holt dokonalý monitor není. TN panely mají horší podání barev (a z úhlu jsou nepoužitelné - například pokud by se na něm více lidí divadlo na film), VA panely mají růžové a fialové skvrny a výrazný blur a IPS má výše uvedené. Je třeba tedy vybírat dle svých preferencí.

V rámci 60 Hz IPS QHD monitorů do cca 8 tisíc imho Dell U2518D patří mezi nejlepší. Pokud není úplně nejlepší a to i díky konci prodeje předchozího Dell U2515h, který měl LG panel (U2518D má Samsung) s méně výrazným IPS glow.

Btw asi nejlepší recenze na U2518D viz

P. S. Podívejte se také na tento monitor:

Jen o něco vyšší cena, 10 bitové barvy (8+2 FRC), FreeSync (pokud máte AMD grafiku) a o pár Hz navíc (75).

• 2K panel
    • Rychlá odezva
    • Pivot
    • USB3 hub
    • Velké množství konektorů (mDP, DP, DP Out, HDMI)
    • Chybějící adaptive sync
    • Není možné koupit reproduktor pod monitor jako u jiných

Velice kvalitní IPS panel od společnosti DELL, který splňuje co jsem od něj očekával a sice kvalitní zobrazení pro práci i občasnou zábavu. Jako plus hodnotím velice kvalitní a masivní podstavec s opravdu širokým rozsahem výšky monitoru, pivot je pak už jenom bonusem který moc nevyužiji. Natáčení do stran je také k dispozici.
    Jako občasný hráč jsem ocenil i nízkou míru mazání displaye a dobrou odezvu GtG a také nízký input lag, takže i pro akčnější tituly se dá doporučit, bohužel však neobsahuje Adaptive Sync, takže je možné zaznamenat rozseknutí obrazu.
    Negativem je bohužel mírné přesvícení v levém dolním rohu, avšak není to nijak tragické a při používání si toho všimnete snad jenom u černé barvy na větší části pozadí, výhodou je také Dell HDR (neplést s reálným HDR).
    Monitor používám každý den jako pracovní a celkově jsem spokojen, myslím že za rozumné peníze dostanete kvalitní 2K monitor, který poslouží dobře velice dlouho, bonusem je pak 3 roky NBD záruka kterou poskytuje DELL

• pivot, masivní stojan, mnoho konektorů včetně USB 3.0, 2K alis QHD rozlišení a s tím spojená cena.
    • překvapivě výrazný IPS glow v levé dolní části permanentně viditelný (tmavé pozadí u ikonky start), horizontální běžící linky (vina nemusí být nutně na monitoru samotném),

nástupce veleúspěšného U2515H, který zřejmě těží z jeho úspěchu. na zahraničních fórech však U2518D dostal nálepku Black Friday Model

kvalita IPS glow je pod úrovní budget IPS monitorů, zde se jedná o UltraSharp řadu!