Eizo EV2750 od 15 913 Kč - Heureka.cz

Eizo EV2750

78 %

Popis produktu

Parametry produktu

Úhlopříčka displeje
27 "
Rozlišení obrazovky
2560 x 1440 px
Integrované reproduktory
ano
Vestavěný TV tuner
ne
Doba odezvy
5 ms
Spotřeba energie
22 W
LED podsvětlení
ano
Typ panelu
IPS
3D
ne
Jas
350 cd/m2
Vertikální úhel pohledu
178 °
Horizontální úhel pohledu
178 °
Prohnutá obrazovka
ne
Typ povrchu displeje
matné
D-Sub (VGA)
ne
DVI vstup
ano
HDMI
ano
S-Video
ne
USB
ne
3.5mm jack výstup
ano
DisplayPort vstup
ano
Pivot
ano
Hmotnost
7.9 kg

Recenze

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • výborný obraz
  • WQHD rozlišení
  • zatím jsem se neskamarádil s automatickou úpravou jasu
 • , zakoupeno v AB COM CZECH

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalita provedení
  • Rozlišení obrazovky
  • Možnosti nastavení zobrazování - EcoView
  • Vyšší cena

  Monitory EIZO jsou vysoké kvality specificky zaměřené tam, kde je požadavek na vysokou kvalitu zobrazování. Proto vyšší cena, která je ovšem vyvážená kvalitou.

 • , zakoupeno v MALL.CZ

  Nedoporučuje produkt

  60 %
  • monitor je vysoce kvalitní
  • balení neobsahovalo český montážní návod
  • není manuál v českém jazyce

  Radost z nákupu vysoce kvalitního monitoru, který má nejvyšší rozlišení pokazilo zjištění, že chybí manuál a tak jsme nuceni se chovat stylem pokus- omyl.

Parametry produktu

Úhlopříčka displeje
27 "
Rozlišení obrazovky
2560 x 1440 px
Integrované reproduktory
ano
Vestavěný TV tuner
ne
Doba odezvy
5 ms
Spotřeba energie
22 W
LED podsvětlení
ano
Typ panelu
IPS
3D
ne
Jas
350 cd/m2
Vertikální úhel pohledu
178 °
Horizontální úhel pohledu
178 °
Prohnutá obrazovka
ne
Typ povrchu displeje
matné
D-Sub (VGA)
ne
DVI vstup
ano
HDMI
ano
S-Video
ne
USB
ne
3.5mm jack výstup
ano
DisplayPort vstup
ano
Pivot
ano
Hmotnost
7.9 kg

Popis produktu

Model EIZO EV2750 spadá do energeticky úsporné řady EV - EcoView, přichází s novým atraktivním designem v podobě ultratenkého rámečku s tloušťkou pouhého 1 mm. Je osazen IPS panelem s rozlišením 2560 × 1440 pixelů nabízejícím vysokou kvalitu zobrazení, který je navíc opatřen propracovanou matnou antireflexní maskou s prakticky nulovým třpytem obrazovky.  Úhlopříčka 27" vysokým rozlišením zaručuje vždy dobře čitelný text nejrozšířenějších kancelářských aplikací, stejně jako korektní zobrazení barev díky barevnému rozsahu monitoru odpovídajícímu fotografickému standardu sRGB IEC61966-2.1.

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Dejte sbohem unaveným očím

Jas LCD panelů lze řídit např. regulací jasu jejich podsvětlovacího LED systému. Často výrobci volí pro dosažení co nejnižší ceny jednodušší obvody regulace jasu, které však mají za následek regulaci jasu pouze v určitém omezeném rozsahu (např. 30–100 % max. hodnoty jasu monitoru) a navíc mohou u některých uživatelů pro některé úrovně nastavených jasů vyvolávat dokonce dojem rychle kmitajícího obrazu. 

Špičkově vyladěný systém automatické regulace podsvětlení LED u monitorů EIZO má za následek nejenom významné snížení spotřeby elektrické energie, která při běžném provozu nepřekračuje 13 W, ale umožňuje rovněž naprosto stabilní a neblikající nastavování požadované úrovně jasu.

Automatická regulace jasu

Monitor využívá k automatickému nastavení úrovně jasu monitoru dle okolního osvětlení unikátní optimalizovanou regulaci s nelineární charakteristikou, která oproti jednoduché a obvykle užívané lineární regulaci dokáže lépe reagovat na změny světla tak, aby více odpovídali vnímání jasu z monitoru lidským okem. Regulační křivky jsou dokonce dvě – pro zimní a letní období. Jas monitoru je tak pro pozorovatele vždy v rovnováze s intenzitou okolního světla a monitor tak zatěžuje zrak uživatele v podstatě velmi podobně jako kdyby se díval do papíru.

Automatické omezení intenzity bílé

Zajímavou novinkou je automatické omezení intenzity bílé plochy při čtení / psaní dokumentů s velkým podílem bílé plochy. Pro účely barevné reprodukce fotografií lze tuto funkci samozřejmě vypnout a dokonale pak simulovat jasnou bílou fotografických papírů.

Každý uživatel si navíc může podle svého užívání zvolit "softwarově" nastavitelný "filtr" obrazové plochy pro max. snížení zrakové únavy při dlouhodobém čtení textů na bílém podkladě.     

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Monitor jako čtecí zařízení & "Paper Mode"

Pro delší čtení elektronických dokumentů disponuje monitor přednastaveným režimem "Paper", kdy kontrastní poměr monitoru klesá až na hodnotu 1:100 a dokáže tak dokonale simulovat obvyklá elektronická "čtecí" zařízení.    

Snížení podílu "modré" složky světla v nočních hodinách (Less Blue Light)

Monitor aktivovaný ve "čtecím" režimu dokáže také automaticky redukovat podíl modré složky viditelného světelného záření podsvětlovacího LED systému a tím zajistí nižší zrakovou únavu při práci v noci a umělém osvětlení, kdy navíc zajistí správné vyplavování melatoninu v nočních hodinách (melatonin je látka, jejíž správné vyplavování z lidského zabraňuje poruchám spánku). Uživatel může dokonce nastavit též čas, kdy začne automaticky postupně docházet ke snížení podílu modré složky viditelného světelného záření podsvětlovacího LED systému a čas, kdy se začne jeho úroveň automaticky postupně měnit na jeho původní úroveň.

Úsporný, výkonný a bezhlučný

Témeř 30 % úspory je také dosahováno unikátní technologií kontinuálního vyhodnocování histogramu (rozložení jasu) právě zobrazované scény.  Uživatel zároveň ocení bezhlučnost napájecího zdroje, která je současně nezávislá na právě nastavené úrovni jasu monitoru.  

Amatérská fotografie – žádný problém

Barevný rozsah monitoru se blíží standardu sRGB IEC61966-2.1, takže monitor okamžitě po vybalení z krabice bez problémů zvládně správně zobrazovat barevné fotografie s barevným rozsahem dle standardu sRGB, aniž by bylo třeba monitor nějakým způsobem kalibrovat a vytvářet tak jeho přesný barevný profil. Zobrazení snímků s rozsahem sRGB je správné dokonce i v prohlížečích bez podpory Správy barev (bez CMS), tedy např. také v internetových prohlížečích nebo dalších aplikacích, které původně ani nebyly primárně určeny pro reprodukci barevných fotografií.

To je velká výhoda zejména pro začátečníky nebo amatéry, kteří nemusí být vždy zcela seznámeni s problematikou barevné reprodukce na moderních širokogamutových monitorech. Pro ještě přesnější barevnou reprodukci fotografií dle standardu sRGB slouží tlačítko sRGB, které navíc automaticky správně nastaví odpovídající teplotu bílého bodu a nastaví automaticky správně gradační křivku.

Snadné připojení k PC

K bezproblémovému připojení moderních počítačů je monitor vybaven třemi vstupy - DisplayPort, HDMI a také DVI-D. Pomocí integrovaného rozbočovače 2× USB (3.0) je pak možné připojovat přímo k monitoru některé základní periferie - flashdisky, klávesnice, myš a další. 

Samozřejmostí je také podpora jak analogového (jack 3,5 mm) tak rovněž i digitálního (DisplayPort) zvukového stereofonního kanálu a integrované reproduktory 2× 1 W. 

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Vynikající ergonomie – nový flexibilní stojan

S novým stojanem je možná snadná manipulace s 27" panelem za každých okolností a pro každého uživatele. Stojan podporuje výškové nastavení v rozmezí 31–186 mm (tedy rozmezí až 155 mm), dále natáčení o 344°, naklápění až o +35°/-5° a nakonec také ještě rotaci panelu o 90° - tedy otočení panelu do polohy "na výšku" (funkce pivot) pro pohodlné prohlížení „dlouhých“ webových stránek. K zajištění většího pohodlí při nastavování monitoru slouží dotykový panel s automatickým zobrazením nápovědy funkce nad "stisknutým" tlačítkem.

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

EIZO monitor konfigurátor pro administrátory

Umožňuje snadnou správu a konfiguraci více monitorů připojených k lokálním PC, které jsou propojené podnikovou sítí. Administrátor tak nemusí obíhat jednotlivá pracoviště a každý monitor nastavovat zvlášť, ale může nastavit stejně a v jediném okamžiku více monitorů najednou. 

Nulová tolerance

Každý obrazový bod LCD monitoru je tvořen trojicí tzv. sub-pixelů R-G-B. EIZO garantuje u svých monitorů nulovou toleranci vadných trvale svítících nebo trvale nesvítících obrazových pixelů nebo sub-pixelů. 

Díky vysoké kvalitě všech komponentů použitých při výrobě monitoru poskytuje výrobce na tento model záruku 5 let a to včetně záruky na LCD panel a jeho podsvětlovací systém. 

VypnutoVynechat z LightBoxu

Není vyplněn Alternativní text k fotografii!

Doplňující informace:

Obrazovka:

 • Povrch: matná vrstva s nulovým třpytem a s tvrzeným povrchem 3H
 • Velikost bodu: 0,233 mm
 • Kontrast (statický): 1 000:1
 • Pozorovací úhly (horizontálně / vertikálně): 178° / 178°
 • Počet barev: 16,7 milionu
 • Přednastavené video-režimy: User1, User2, Movie, sRGB, Paper, DICOM (pro Roentgenové snímky)

Zvláštní funkce & speciální vlastnosti:

Auto EcoView – senzor pro snímání okolního osvětlení pro automatickou regulaci jasu

EcoView Optimizer II – automatická optimalizace intenzity "bílé"

SuperResolution – tři stupně hardwarového ostření obrazu

PByP – možnost rozdělení zobrazovací plochy monitoru na dvě nezávislé plochy s nezávislým řízením a nastavováním obrazových parametrů  

Úspora elektrické energie vyhodnocováním histogramu zobrazované scény

Softwarové ovládání monitoru přes USB-kanál (ScreenManager Pro a Admin-Configurator)

Konektory: 1× DisplayPort v1.1a (s  podporou kódovaného videosignálu HDCP) 1× HDMI v1.3 (s podporou kódovaného videosignálu HDCP) 1× Dual-Link DVI-D (s podporou kódovaného videosignálu HDCP) 1× analogový zvukový přenos 2× 1 W (jack 3.5mm) vstup/výstup (sluchátka) 1× digitální zvukový přenos 2× 1 W (DP/HDMI) videovstup 2× rozbočovač USB 3.0 (pro připojení nízkoenergetických periférií)

Podstavec:

Naklápění o +35°/-5°, natáčení o 344°

Otočení o 90° (pivot)

Výšková nastavitelnost v rozsahu 155 mm

Podpora standardu VESA 100 × 100 mm pro montáž na zeď či ergonomické držáky

Ostatní funkce:

Slot pro zámek bezpečnostní zámek (Kensington)

Soulad se standardy: TCO Displays 6.0, ECO Sense Gold (US), EPA Energy Star, TUV/Ergonomics (včetně ISO9241-307), TUV/GS, CE, CB, FCC-B, RoHS, WEEE

Provedení, rozměry, hmotnost:

 • Rozměry bez stojanu: 612 × 359 × 48,5 mm 
 • Rozměry se stojanem: 612 × 390~545 × 245 mm 
 • Hmotnost bez stojanu: 5,1 kg
 • Hmotnost včetně stojanu: 7,9 kg
 • Doporučovaná okolní teplota za provozu: 5–35 °C

Standardní příslušenství:

 • Kabely: napájecí kabel, videokabel 1× DP/DP, USB-kabel
 • Disk CD: EIZO Utility Disk (PDF-uživatelský manuál, ScreenManager Pro)  

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

4zákazníci doporučují produkt
2zákazníci nedoporučují produkt
78 %
průměr z 6 hodnocení
5
4 ×
4
0 ×
3
1 ×
2
1 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • výborný obraz
  • WQHD rozlišení
  • zatím jsem se neskamarádil s automatickou úpravou jasu
 • , zakoupeno v AB COM CZECH

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalita provedení
  • Rozlišení obrazovky
  • Možnosti nastavení zobrazování - EcoView
  • Vyšší cena

  Monitory EIZO jsou vysoké kvality specificky zaměřené tam, kde je požadavek na vysokou kvalitu zobrazování. Proto vyšší cena, která je ovšem vyvážená kvalitou.

 • , zakoupeno v MALL.CZ

  Nedoporučuje produkt

  60 %
  • monitor je vysoce kvalitní
  • balení neobsahovalo český montážní návod
  • není manuál v českém jazyce

  Radost z nákupu vysoce kvalitního monitoru, který má nejvyšší rozlišení pokazilo zjištění, že chybí manuál a tak jsme nuceni se chovat stylem pokus- omyl.

 • Doporučuje produkt

  90 %
  • Luxusní obraz
  • Bezproblémové nastavování, příjemná práce s menu
  • Nekompromisní kvalita provedení, ideální konstrukce stojanu
  • 60Hz ve hrách mi stačí a obraz je s FHD nesrovnatelně jemnější
  • Cena je neskutečná

  Po mnoha letech jsem se rozhodl vyměnit starý TN 23.6" Asus monitor. Již jsem nemusel tolik šetřit, ale bál jsem se přechodu na QHD, tak jsem nejdřív pořídil Eizo EV2450. Po ujištění se, že mi IPS celkem vyhovuje (snad jen ten backlight bleeding...), jsem se rozhodl připlatit a jít do 27". V CZC byl jeden rozbalený kus za 16300kč, a ten nyní našel na mém stole min. na jedno desetiletí důstojné místo :-)
  QHD ve Win10 při nastavení 125% zvětšení (skrze Windows10_DPI_FIX) je taky úplně v pohodě a nechápu, že jsem to s FHD tak dlouho vydržel...
  Bál jsem se ztráty FPS ve hrách, ale stačí trochu zmírnit vyhlazování (při jemnosti bodů je to nyní zbytečné) a FPS jsou na tom ještě lépe než předtím :-)
  Silně doporučuji.

 • Doporučuje produkt

  90 %
  • Kvalita obrazu
  • Barvy
  • Homogenita podsvitu
  • Polohovatelný stojan
  • Skvělý design
  • Cena je stále velmi vysoká

  Ve firmě jsem potkal 3 tyto monitory a měl jsem chvíli čas na ně mrknout. Na 2 z nich nebyl žádný backligh bleed a na třetí tolerovatelný pouze v pravém dolní rohu. IPS glow je patrné u všech, ale zdaleka ne v míře nepříjemné či obtěžující. Viděl jsem již mnoho monitorů a žádný mě nenadchl tolik, jako právě tento EIZO. Nakonec jsem objednal jeden i domů a jsem s ním velmi spokojen. Backlight bleed mám velmi malý vpravo nahoře a vlevo dole, ale je to vidět pouze při jasu 100% a v úplné tmě, takže jsem opravdu spokojen, po tom, co jsem už viděl a zažil. Cena je obrovská na 27" a 1440p + 60Hz, ale jedním dechem dodávám, že s takto kvalitním monitorem jsem se ještě nesetkal. Monitor mohu doporučit, ale s touto cenou chápu, že není pro každého a srážím 10%.

 • , zakoupeno v BScom s.r.o.

  Nedoporučuje produkt

  40 %
  • flicker-free - podsvětlení monitoru nebliká
  • vynikající rozsah regulace jasu
  • dobrá antireflexní vrstva
  • rozlišení 2560x1440 - téměř dva FullHD monitory v jednom
  • vynikající ergonomie stojanu - výškové nastavení, záklon, pivot
  • nízká spotřeba
  • vstupy DVI, DP, HDMI a možnost režimu obraz vedle obrazu - lze zobrazovat dva signály najednou
  • dobré podání barev
  • dobrá homogenita podsvícení (při zobrazení čisté bílé)
  • dobrá kvalita elektroniky (jak je u EIZa zvykem)
  • špatné pozorovací úhly - rychle se projevuje IPS glow (přítomen značně již při přímém pohledu)
  • backlight bleeding - okraje monitoru na dvou místech prosvítají - velmi rušivé, pokud sledujete video, nebo máte nastaveno tmavé pozadí plochy

  Za cenu přes 20000kč by se měl výrobce panelu zamyslet a výrobce monitoru by toto vůbec neměl pustit do prodeje! Nejde totiž o ojedinělý úkaz. Osobně jsem navštívil zastoupení EIZO v Praze s tím, že si tam monitor rovnou zakoupím - odjel jsem s prázdnou - jeden monitor měl vadný subpixel, druhému prosvítal horní okraj. I třetí monitor jsem musel vrátit - opět prosvítající podsvětlení a silný IPS glow v jednom z rohů.
  Podání černé je špatné i ve dne - od stejného výrobce již mnoho let vlastním LCD podsvětlené ještě CCFL trubicemi. A jaké má podání černé tento stařeček? Pokud vytočím jas na maximum i když je v místnosti šero, je téměř problém poznat, že je monitor zapnut - vidím pouze indikační kontrolku.

  co říci závěrem?
  Ano, každá technologie má své omezení - IPS panel již z fyzikálních důvodů (a ostatně jako každé LCD) není schopen zcela zaclonit podsvětlení - zobrazit "tvrdou" černou.

  Ano, IPS glow je vlastnost této technologie, nikoliv vada. Vzpomeňte si na starší generace monitorů - tam se často používal polarizér ATW, který IPS glow znatelně potlačil (trochu byl nižší kontrast a trochu horší gradace barevného podání) - nechalo se do toho ale normálně dívat, na rozdíl od dnešních monitorů. Proč jím výrobce současné panely nevybavuje je otázkou - snad minimalizace výrobních nákladů?

  Toto je problém především na straně výrobce panelu - setkáte s ním i u monitorů jiných značek.

  backlight bleeding - bez diskuze, prosvítání podsvětlení je jasná výrobní vada.

  Závěr je takový, že pokud jste si ochotni za kvalitu připlatit, stejně ji nedostanete!